Нові міні-виставки відкрились у музеї заповідника

З нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв у заповіднику демонструються нові міні-виставки експонатів з фондів.

Міні-виставка золотої монети – АУРЕУС (з лат. золотий) Валеріана I (Публій Аврелій Ліциній Валерій), римського імператора (253-260 рр.).

Міні-виставка унікальних мініатюрних копій взуття. У 1984 році колишній житель Меджибожа Микола Давидович Лагрот передав у фонди музею власноруч виготовлені мініатюрні копії взуття. Швець-аматор створив їх дуже майстерно, використовуючи ті ж матеріали, що й для справжнього взуття. На виставці представлені копії українського чобітка і часів Б. Хмельницького з червоної шкіри, а також чобіток кавалерійський. Є тут зразки жіночого взуття ХІХ- ХХ ст. – чобітки, черевики, туфлі, а також просте селянське взуття західноукраїнського зразка – личаки.

Міні-виставка «Традиційні прикраси українок ХІХ-ХХ ст.».  Ще століття тому прикраси для жінок були чимось більшим, ніж зараз для нас. Прикраси в першу чергу вигравали роль оберегів перед чарами, злими людьми та стихіями. За їх кількістю можна було також визначити, наскільки заможною була їхня власниця.На виставці представлені нашийні прикраси жінок Хмельниччини: намисто коралове, намисто та комірець з бісеру, пацьорки, а також навушниці – частина головного весільного убору молодої з с. Чорна Чемеровецького району.