Нові виставки фронтових фото та іконопису надихають на боротьбу до перемоги України

Вже більше місяця триває агресивна війна РФ проти України. За цей час українці зуміли довести собі та всьому світові, що ми сильна, мужня, патріотична і побожна нація, а хоробрі військовослужбовці  ЗСУ – одна з найсильніших армій світу. Проте війна триває…

З метою формування патріотичного духу, піднесення віри у бойову силу та мужність українських воїнів для відвідувачів Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» діють дві виставки: фронтового фотографа Юрія Величка «Життя на «нулі» і вчителя-іконописця Володимира Величка «Вівтар мужності».

На світлинах Юрія Величка зображені українські воїни, їх повсякденне життя та умови, в яких їм доводилося боронити нашу Батьківщину. У кожному кадрі читається трагізм війни, бо всі сюжети надзвичайно правдиві, відверті, щирі й глибокі. Ще у 2017 році цей мистецький проект був реалізований на Хмельниччині, але й сьогодні не втрачає своєї актуальності, а навпаки, надихає та демонструє мужність наших військових.

Вчитель історії з Вінниці Володимир Кравчук створив унікальні іконописні твори на ящиках з-під патронів. До написання таких незвичайних ікон його спонукала смерть кіборга Віталія Гасюка, у якого  Володимир був класним керівником. Волонтери допомогли митцю отримати нестандартні полотна із зони АТО. Свої роботи художник дарує школам, волонтерам,  продає на благодійних аукціонах.