НА РІЗДВО ХРИСТОВЕ ЗАСЯЯЛО СВІТЛО В ЗАМКОВІЙ ЦЕРКВІ

В цьому році Різдвяне Богослужіння в замковій церкві Свт. Миколая Чудотворця відбулося по особливому урочисто. Напередодні Різдва Христового в храмі встановлено нове триярусне панікадило, яке підкреслило красу та освітило Дім Божий.

Центральна люстра виготовлена за проектом Надії Зініної з Івано-Франківська. За роботу взявся засновник Першої творчої кузні смт Летичів Андрій Кучер. Завдання було прив’язати церковну люстру до стилю древнього храму та вже встановленого іконостасу. Робота тривала майже рік, але результат був цього вартий. Коваль значно доповнив і збагатив панікадило додатковими елементами, виконавши надзвичайно майстерно свою роботу. В результаті, на всіх ярусах з’явилися елементи оздоби, які співзвучні з іконостасом – об’ємні листки аканта та розетки. Тому сьогодні панікадило Замкової церкви – це унікальний і неповторний атрибут храму.

На нижньому ярусі люстри запроектовані 4 ікони. За задумом – це Архангели Рафаїл, Гавриїл, Михаїл та Уриїл, які наче кружляють нерухомо в повітрі над головами людей. Ікони писані професійним іконописцем Орестом Рабиком зі Львова, роботи якого вже прикрашають іконостас замкової церкви.

Тепер, зайшовши в храм, відчувається велич і краса Дому Божого. Під час Різдвяного Богослужіння разом із сяйвом Віфлеємської зірки засяяло нове панікадило, ожививши в храмі лики святих ікон.