МУЗЕЙНА ВИСТАВКА ДО ДНЯ УКАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

День Української Державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Це нове свято українці в цьому році відзначають вдруге 28 липня у День хрещення Руси-України та князя Володимира. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію. За літописами, Україна як держава бере свій початок саме з часів Руської середньовічної держави, центром якої був Київ. У той же час, Київський князь Володимир Великий 28 липня 988 року охрестив Русь і тим самим долучив її до європейської цивілізації.

З нагоди відзначення Дня Української Державності в ДІКЗ «Межибіж» відкрита тимчасова виставка «Знамення християнської віри». Відвідувачі заповідника зможуть ознайомитися церковною православною атрибутикою, яка використовувалась під час Богослужінь у ХІХ ст.: Євангеліє в металевому окладі, кадило, складень двостулковий. Також на виставці представлене факсимільне видання «Пересопницьке Євангеліє», передане Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира у фонди ДІКЗ «Межибіж». Ця книга є не лише першим українським церковним виданням, перекладеним у XVI ст. із церковнослов’янської на староукраїнську мову, а й унікальним зразком українського живопису та рукописного письма.

Сьогодні, ми, українці, маємо пам’ятати і шанувати витоки українського державотворення та історію становлення нації, щоб протистояти російській пропаганді у намаганнях анексувати Київську Русь. Будьмо ж гідними нащадками нашої держави!