“Келихи вогню” створили у Меджибізькому замку гончарі з усієї України

Всеукраїнський гончарний пленер-практикум “Келих вогню” відбувся 5 та 6 вересня у Меджибізькій фортеці. 24 майстри-керамісти з усієї України, від Херсону до Львова, ділилися секретами мистецтва, створювали та випалювали композиції з глини.

Головною подією пленеру був практикум з японської техніки оздоблення та випалу кераміки, яка називається раку (楽焼). Ця особлива кераміка відзначається непередбачуваною, примхливою грою кольорів та візерунків, яка з’являється на виробах завдяки нагріванню до понад 1000 градусів та подальшому зануренню у природні матеріали без доступу кисню.

Майстри-керамісти створили власні “келихи вогню”, які подарували до фондів Державного історико-культурного заповідника “Межибіж”. Ця художня робота була конкурсним завданням. У конкурсі келихів переможцем організатори визнали Дмитра Стаховського (м. Київ), який створив керамічний келих, за своєю пластикою дуже співзвучний з чотирма символічними чашами на кутах палацу Сенявських.

Співорганізаторами пленеру-практикуму виступили підприємство “Стасенко та партнери” (матеріали і прилади для виробництва та декорування кераміки і скла) і творча майстерня “Зірка з неба” (Юрій Данилишин, м. Львів).