“Донбас”: переPROчитання образу

Мобільна виставка, яка була створена Українським інститутом національної пам’яті та Національним музеєм історії України, відкрилась 10 лютого 2020 року увиставковій залі Державного історико-культурного заповідника “Межибіж”. Виставка називається «Донбас: перепрочитання образу» і спрямована на спростовування міфу про особливий статус Донбасу як окремого антиукраїнського регіону.

Головна мета цієї виставки – формування образу Донбасу як невід’ємної частини України, без реінтеграції якої неможливі ані консолідація української політичної нації, ані Соборна Українська держава.

Інформаційно-просвітницька виставка складається з 20 банерів і показує історико-культурне значення Донеччини та Луганщини з стародавніхчасів і по сьогодення.

Пам’ятки археології, стоянки первісних людей, цікаві знахідки давнини; історія краю у період козацької доби; етнічне різнобарв’я українського Донбасу; події Української Революції 1917-1921 рр.; голодомор 1932-33 рр.; репресії та місця масових страт безневинних людей : Рутченкове поле та Суча балка, –все це висвітлено на стендах до уваги відвідувачів. Експозиція містить маловідомі матеріали з фондів Державного архіву СБУ, Державного архіву Донецької області, а також документи з краєзнавчих музеїв Донецької та Луганської областей.

Виставка розрахована на широку аудиторію, передусім молодь і студентів, виставка має привернути увагу людей з різною оцінкою ситуації на сході країни та сприяти об’єднанню українців навколо спільної ідеї бачення майбутнього України.