Державна відзнака — Коменданту Меджибізької фортеці

Грамотою Верховної Ради України “За заслуги перед Українським народом” відзначено діяльність директора Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Олега Погорільця. Це достойна оцінка праці невтомного дослідника, культурного менеджера, пам’яткоохоронця та педагога.

Перші кроки у дослідженні історії, збереженні культурної спадщини та музейництві Олег Погорілець робив ще навчаючись у школі, у рідному містечку Меджибожі, і це назавжди визначило його життєвий шлях. Нині його діяльність з управління Державним історико-культурним заповідником «Межибіж», створення на його базі сучасного культурно-освітнього, наукового та креативного центру, реставрації пам’яток нашого краю вшанована званням Почесного краєзнавця України, відзнаками Міністерства культури України, Православної Церкви України, Національної спілки краєзнавців України, іншими нагородами. Але найбільшою нагородою Олег Погорілець вважає можливість займатися улюбленою справою: розкривати таємниці історії від найдавніших часів до недавніх подій та у захоплюючій формі ділитися ними зі світом. Майбутнє рідного Меджибожа і багатьох міст нашого краю пов’язує з ревіталізацією та креативним використанням пам’яток, туризмом, міжнародним співробітництвом. Тому у багатьох історичних місцях України та Європи, у різних країнах світу Олега Погорільця знають не тільки як дослідника і автора наукових праць, організатора наукових та культурних подій, фестивалів, суспільних культурних акцій, а й як харизматичного і приязного Коменданта Меджибізької фортеці.

Державну нагороду директору Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» було вручено під час зустрічі з народними депутатами України від Хмельниччини в Хмельницькій обласній державній адміністрації.