В Меджибізькій фортеці вшановували пам’ять Олександра Авагяна

26 липня в заповіднику відбувся Сьомий всеукраїнський фестиваль авторської пісні «Чумацький шлях», присвячений пам’яті археолога, спелеолога, музиканта та поетаОлександра Авагяна. Захід є спільним проектом ДІКЗ «Межибіж», ГО «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна» та за підтримки «Спілки вірмен України».

На фестиваль прибули переможці Всеукраїнського проекту «Моя Батьківщина очима дітей етносів України», присвяченого 95-річчю Сергія Параджанова та Сьомого конкурсу-фестивалю, пам’яті Олександра Авагяна. Під час форумуучасники та гості спілкувалися, ділилися спогадами, а діти представили свої проекти та отримали пам’ятні подарунки від куратора Проекту Parajanov-ART Олени Оганесян.

Минуло більше тридцяти років з часу трагічної загибелі О. Авагяна, але колеги з Інституту археології НАН УкраїниВіра Павлова та Юрій Толкачовдосі з теплотою згадують про нього. У 1981-84 роках Олександр Авагян працював в Архітектурно-археологічному загоні Інституту археології АНУРСР,а у 1985-1988 роках очолював архітектурно-археологічну експедицію під час дослідження Меджибізької фортеці. Своїми спогадами поділилась Віра Павлова, яка в 1970-х роках разом з Авагяном брала участь в розкопках на Подолі в Києві. Вона відзначила його надзвичайну відданість роботі, професійність,чесність та організаторські здібності.

Гості привезли з собою жмені землі з Вірменії, з погребу Києво-Печерської Лаври, де колись проводив розкопки Олександр Авагян, та висипали біля дубка, що росте на місці його загибелі. Цим символічнимвчинком друзі вшанували пам’ять про великого археолога, творчу та талановиту людину, яка залишала слід в душі кожного, хто хоча б раз спілкувався з ним.

Під час концертної частини фестивалю виступив музичний “Jazzbang”гурт.