Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж»

Щорічно 20 лютого українці вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні. В цей зимовий час згадаймо криваві дні на Майдані, коли сотні учасників Революції Гідності були поранені та скалічені, а десятки – вбиті та пропали безвісти. Таку ціну заплатило українське суспільство за прагнення будувати незалежну демократичну державу.

Сьогодні, на восьмому році після цих подій, ми продовжуємо боротися за свободу, збереження територіальної цілісності та суверенітету України. Найбільше, що зараз потрібно українцям, це згуртованість, однодумність та прояв патріотизму, який був в учасників Революції Гідності. Вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні, ми згадуємо подвиг людей, які віддали заради рідної землі найцінніше – своє життя.

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» відкрита тимчасова виставка: «На варті наших душ Небесна Сотня». На виставці представлені роботи Хмельницьких фотографів Сергія Аніськова та Сергія Зиська, на яких зафіксовані події Революції Гідності. Також відвідувачі можуть ознайомитися з книгами волонтерки Майдану та фронту Світлани Терейковської «Небесна Сотня. Життєписи». У двотомнику авторка розповіла про активістів Євромайдану, які віддали життя заради перемоги демократії, маловідомі біографічні факти, спогади та свідчення, рідних, друзів, земляків. Традиційно вшановуємо пам’ять воїнів-реконструкторів Максима Шимка та Владислава Зубенка.

Нехай патріотизм та жертовність Героїв Небесної Сотні не будуть забуті, а стануть прикладом для боротьби за вільну Україну!