Вшановуємо Державні символи України

З нагоди відзначення 30-ї річниці проголошення незалежності України в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» відкрита тимчасова виставка «Символи незалежної України».

Національними символами нашої країни згідно Конституції є Державний Прапор, Державний Герб і Державний Гімн. Також ми шануємо свої традиції і звичаї, які вирізняють нас сере інших народів. Давніми символи українців вважаються батьківська хата, материнська пісня, святий хліб, вишитий рушник, червона калина, дивовижна писанка тощо.

Гроші – це також символ держави і за 30 років незалежності України мають свою історію. Наприкінці 1990 року в УРСР у готівковому обігу використовували картки споживача з відрізними купонами одноразового використання. Це були односторонні листки різного кольору і номіналу. Картки споживача випускали до грудня 1991 року й застосовували як додаток до радянського рубля. З січня 1992 року в обіг ввели купони багаторазового використання. Вони були у вжитку до 1996 року та прийняли на себе весь удар інфляції. У вересні 1996 року в Україні відбулася грошова реформа, внаслідок якої, єдиною грошовою одиницею стала гривня. Перші банкноти за дизайном художників Василя Лопати і Бориса Максимова були надруковані у Канаді та Великобританії. У квітні 1998 року засновано Монетний двір України. За період перебування в обігу дизайн гривень неодноразово змінювався. Приміром, зовнішній вигляд одногривневих банкнот міняли аж шість разів. Тепер наша національна валюта друкується за найсучаснішими світовими технологіями, а віднедавна – з використанням українського льону.

Колектив Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» щиро вітає українців з 30-ю річницею незалежності України. Нехай у ці святкові дні серця наші наповнюються гордістю за державу, прагненням до єдності та порозуміння заради добробуту та процвітання України.