ВИШИТІ РУШНИКИ І НАРОДНІ СТРОЇ: ВИСТАВКА З ПРИВАТНОЇ КОЛЕКЦІЇ ТАМАРИ ЯНІНОЇ

У час війни українців найбільше об’єднує безмежна любов до рідної землі, шана її традицій та духовного спадку. Недарма кажуть, вишиванка – це генетичний код української нації, символ приналежності до роду, а вишивка –це найдревніше письмо українців. Сьогодні ми маємо можливість доторкнутись до рукотворного надбання наших предків завдяки етнографічним колекціям, які дбайливо зберігають музейні заклади, а також колекціонери старовинного українського строю та предметів побуту. 

Сьогодні у Меджибізькій фортеці презентує частину своєї збірки колекціонерка старожитностей з Хмельницького Тамара Яніна. Молода, енергійна та незламна жінка повністю захоплена своєю справою, бо розуміє як важливо зберегти, популяризувати й передати наступним покоління наші прадавні символи. Дуже тішить те, що пані Тамара радо ділиться інформацією про свою колекцію, презентує її, постійно бере участь у різних виставках та проектах. ЇЇ життєва позиція надихає та додає сил на шляху до перемоги.

На виставці представлені вишиті рушники з різних регіонів України: Івано-Франківщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Сумщини, Полтавщини та Черкащини. Особливу увагу привертає давній український одяг Гуцульщини, Буковини та Полтавщини.

Тимчасова виставка діятиме у заповіднику до кінця жовтня 2023 року.